اطلاعات مهم

اطلاعات مهم را به صورت پرسش و پاسخ های زیر درآورده ایم

لطفاً روی پرسش ها و يا روی بلندگو کلیک کنید تا پاسخ خود را بخوانيد و يا بشنويد

١- نحوه ارسال پول چگونه است و برای فرستادن پول به ایران چه باید کرد؟

١- مراحل دریافت گذرنامه ارزی را با پر کردن 'فرم تشکیل پرونده' و پست مدارک مورد نیاز، طی کنید.

٢- از گیرنده پول در ایران، مشخصات بانکی اش را دریافت کنید. دقت فرمائید حساب باید 'ریالی' و نزد یکی از بانکهائی باشد که در لیست تحریم ایران حضور ندارند. حساب ارزی بطور کلی و حساب ریالی در بانکهای تحریم شده ، مانند بانک ملی، ملت، صادرات ، سپه و ... مورد قبول نیست. بهتر است حساب ریالی در بانک، سامان، پارسیان، اقتصاد نوین و یا پاسارگارد افتتاح شود .

٣- پس از دریافت گذرنامه ارزی و در دست داشتن مشخصات حساب شخص گیرنده، می توانید به دفتر صرافی پارسا تلفن کنید و به ایران پول بفرستید.

٤- نرخ روزانه ارز در سایت ما موجود است. اگر دسترسی به اینترنت ندارید، می توانید به صرافی پارسا تلفن کرده، نرخ ارز را از تلفن گویا بشنوید

٢- چه بانک و چه نوع حسابی در ایران مناسب تر است؟

ما و مشتریان مجبوریم تحریم ها را رعایت کنیم. بانک های سپه ، صادرات ، ملت ، ملی و تجارت در لیست بانکهای تحریمی اتحادیه اروپا هستند و هیچ دستور پرداختی بنام این بانکها نمی شود صادر کرد.

به همین خاطر ما این بانکها را از سیستم خودمان حذف کرده ایم. بانک های پارسیان ، سامان ، اقتصاد نوین و پاسارگاد در لیست تحریم نیستند. بنابراین می شود به حسابهای این بانکها پول واریز کرد.

لطفا از دوستان و آشنایان خود بخواهید تا حسابهای خود را از بانکهای تحریم شده به بانکهای مجاز منتقل کنند.

بانکهای کشاورزی ، مسکن و رفاه کارگران نامناسب است. بنا براین اگر گیرنده در یکی از سه بانک کشاورزی ، مسکن و رفاه کارگران حساب داشته باشد بهتر است از ارسال حواله خود داری کنید و از او بخواهید در یکی از بانک های گفته شده در بالا، حساب باز کند.

حساب های عابر بانک بهتر و سریعتر هستند. در مرحله بعد حساب های جاری قرار دارند. حساب های پس انداز کندتر از عابر بانک و جاری عمل می کنند.

همه بانکها هم کد شعبه دارند. حتماً کد شعبه را نیز دریافت کنید. البته اگر شماره حساب عابر بانک است به کد شعبه نیازی نیست.

٣- اگر همه بانکهای ایران یکی پس از دیگری تحریم شوند، چه باید کرد؟

ما امیدواریم که تحریم بانکها گسترش بیشتری نیابد. ولی عقل حکم می کند که آماده بدترین شرایط باشیم زیرا معلوم نیست دامنه تحریم ها به کجا خواهد کشید و تا چه حد وسعت خواهد گرفت.

دستور 'پرداخت نقدی' به تهران به عنوان گزینه نهائی مورد توجه و بررسی ما قرار دارد. در صورت گسترش تحریم ها، به همه بانکهای ایران، ما و شما، باید شیوه 'پرداخت نقدی' را برگزینیم.

'پرداخت نقدی' به این مفهوم است که ما برای همکارانمان در ایران حواله شما را به صورت نقدی صادر می کنیم. در این حالت همکاران ما در ایران با گیرنده حواله تماس گرفته و شیوه پرداخت را با توجه به شرایط و امکانات داخل کشور، با گیرنده، حل و فصل خواهند کرد.

٤- چند روز طول می کشد تا پول بدست گیرنده برسد؟

با توجه به قوانین جدید اتحادیه اروپا پیش از ارسال وجه به ایران، باید روی پرونده در سوئد بررسی حقوقی صورت بگیرد. امر بررسی حقوقی توسط دایره حقوقی صرافی پارسا می‌تواند بین چند ساعت و یا چند روز(حداکثر 4 روز کاری) طول بکشد و آنگاه دستور پرداخت به ایران فرستاده می‌شود که در آنجا برای حساب جاری: 'یک روز تا سه روز کاری'، حساب پس انداز: 'سه روز تا پنج روز کاری' و حسابهای عابر بانک: 'یک روز کاری' زمان باید منظور شود.

ما مشتریان را توسط ای میل و پیامک (اس.ام.اس) در جریان تحولات حواله شان قرار خواهیم داد.

توجه داشته باشید بخاطر شرایط ویژه ایران و مسأله تحریم ها مبالغ بالای چهل هزار یورو نیاز به کسب اجازه مخصوص از مقامات اتحادیه اروپا دارد. از آنجائیکه دریافت این نوع اجازه خارج از اراده صرافی پارسا است، زمانی هم نمی توانیم برای آن تعیین کنیم. زمان دریافت اجازه در اختیار مقامات مربوطه است.

٥- حساب عابر بانک چگونه حسابی است و با حسابهای پس انداز و جاری چه تفاوتی دارند؟

بانک های ایران با راه اندازی گونه ای از حسابهای بانکی، امکاناتی فراهم کرده اند که مشتریانشان در سراسر کشور بتوانند از پول خود استفاده کنند. تفاوت این حسابهای جدید با حسابهای سنتی( پس انداز و جاری) در این است که مشتری در سراسر کشور می تواند به نزدیکترین شعبه بانک مراجعه نموده و از حساب خود برداشت نماید ولی در حسابهای معمولی اگر حساب در مشهد باشد و شخص برای کاری به تهران آمده و نیاز به پول داشته باشد، می باید برای برداشت از حسابش به مشهد بازگردد و به همان شعبه که در آن حساب دارد مراجعه نماید.

اضافه براین، پول به سرعت وارد حسابهای جدید می گردد.

بنا براین سرعت و سهولت برداشت دو ویژگی مهم اینگونه حسابها هستند. هر بانکی برای این نوع حسابها، نام مخصوصی برگزیده است ولی نام عمومی این نوع حساب ها 'عابر بانک' است.

٦- برای که پول نفرستیم؟

سعی کنید که برای کسانی که مستقیم ذینفع نیستند پول نفرستید!

یعنی اینکه اگر می خواهید برای خانم 'ب' پول بفرستید ولی او حساب ندارد، به حساب شخص دیگری مثلاً آقای 'الف' پول نفرستید تا او بعداً پول را به خانم 'ب' تحویل دهد. خوب ببینیم در این حالت چه اشکالاتی می تواند پیش بیاید:

بیاد داشته باشید که مشکلات اقتصادی و معیشتی در ایران مناسبات انسانی را زیر تأثیر قرار داده و شخصیت عده ای را دگرگون کرده است. خیلی از ایرانیانی که سالها در خارج بوده اند به عمق این دگرگونی ها واقف نیستند و هنوز همان دیدی را که بیست، سی سال پیش از دوستان و آشنایان خود داشتند، حفظ کرده اند و از تحولات شخصیتی افراد غافل هستند و گمان می کنند که همه دوستان و آشنایانشان همانگونه که اینان برای آخرین بار دیده بودند، باقی مانده اند.

بر پایه همین دید غیر واقعی به کسانی که دیگر قابل اعتماد نیستند، اعتماد می کنند. به حسابشان پول می ریزند تا برایشان کاری انجام دهند. مثلاٌ به حساب آقای'الف' حواله ارسال می کنند تا به خانم 'ب' تحویل دهد. رفتار آقای 'الف' چنین است:

آقای 'الف' آدم درستی است ولی گرفتار کارهای خودش است و چون در این حواله ذینفع نیست به بانک مراجعه نمی کند و حسابش را کنترل نمی کند تا پول را گرفته و به خانم 'ب' تحویل دهد. فرستنده پس از چند روز به الف تلفن می کند که ببیند پول را دریافت کرده است یا نه؟ الف نمی گوید که گرفتار بوده و به بانک مراجعه نکرده است. راحت می گوید چنین پولی به حسابش واریز نشده است.

یا اینکه آقای الف مشکلات مالی دارد، پول را از بانک دریافت کرده و با آن مشکلاتش را بر طرف می کند و باز به فرستنده می گوید پولی نگرفته است.

در هر دو حالت بالا فرستنده ناراحت و گاه برافروخته با صرافی تماس می گیرد که چرا پول نرسیده است. در چنین حالتی، زحمتی بیهوده برای فرستنده و کاری اضافی برای ما ایجاد می شود. ناچار می شویم که با بانک الف صحبت کنیم و پی گیر حواله شویم و در نهایت درمی یابیم که پول در فلان تاریخ در حساب آقای الف بوده و او اصلاً به بانک مراجعه نکرده است و یا مراجعه کرده و پول را برداشت کرده و به مصرف رسانده است. متأسفانه اینگونه موارد کم نیستند.

در این میان وقت، پول و انرژی فرستنده حواله، ما و کارمندان بانکهای ایران تلف می شود و همه بازیچه فرد غیر مسئولی می شویم که راحت دروغ گفته است.

جهت پرهیز از دردسرهای احتمالی، پول را فقط به حساب افرادی واریز کنید که مستقیماً طرف حساب و ذینفع اند و اگر کسی را واسطه قرار می دهید، اول کاملاً مطمئن شوید که فرد مسئولی است و سپس حواله را ارسال فرمائید.

٧- اگر پول دیرتر از موعد مقرر رسید، چه باید کرد؟

شما با یک بار پول فرستادن می توانید به سرویس اینترنتی صرافی پارسا وصل شوید و تمام مراحل انجام حواله را 'ان لاین' دنبال کنید و ببینید که چه وقت پول به حساب گیرنده واریز شده است. آنگاه اگر پس از زمان تعیین شده (سه روز تا پنج روز کاری برای حسابهای پس انداز، یک تا سه روز کاری برای حسابهای جاری، و یک روز کاری برای حساب های عابر بانک) بدست گیرنده نرسید، یکی از اشکالات زیر پیش آمده است:

١- گیرنده حواله به بانک خود مراجعه ننموده و حسابش را کنترل نکرده است. اگر گیرنده به بانک تلفن کند و از کارمندان شعبه تلفنی بخواهد موجودی بگیرد، پاسخ درستی نخواهد گرفت زیرا هر کسی می تواند به بانک تلفن کرده و خودش را به نامی معرفی کرده و جویای موجودی بانکی کس دیگری شود. طبیعتاً موجودی بانکی هر کس جنبه کاملاً شخصی داشته و بانک ها نمی توانند این اطلاعات را در اختیار هر کس که به آنها تلفن می نماید، قرار دهند.

٢- گیرنده به بانک مراجعه نموده و به تصور اینکه چون فرستنده در خارج زندگی می کند، حتماً پول از خارج حواله شده، به کارمندان بانک اعلام می کند که مثلاً برادرم از سوئد برایم پول فرستاده، طبیعتاً در چنین مواردی کارمندان بانک به حوالجات خارجی نگاه می کنند و بدرستی می گویند حواله ای به چنین اسمی نیامده است.

پول از داخل ایران، توسط بانکهای کشور و به صورت ریال به حساب گیرندگان واریز می شود.

٣- گیرنده در دو یا چند بانک حساب دارد و یا در یک بانک چند حساب دارد و فراموش کرده چه شماره حسابی را به فرستنده داده است. لطفا شما به عنوان فرستنده، برای گیرنده نام بانک و شماره حساب را تکرار کنید و بخواهید که همان شماره حساب را کنترل کند و نه شماره حساب دیگری را.

با توجه به پیشرفت تکنیک بانکداری الکترونیکی در ایران، تقریبا اشتباه در انجام حواله چیزی نزدیک به صفر است.

اگر گیرندگان حواله ها، موارد بالا را در نظر داشته باشند و کمی دقت بخرج دهند، حواله در زمان تعیین شده بدستشان خواهد رسید.

با تمام تفاصیل فوق اگر گیرنده حواله باز ادعا کند که وجه را نگرفته است، شما می توانید تقاضای 'پی گیری' کنید.

ولی قبل از هر چیز، در اولین گام از گیرنده حواله بخواهید به بانک خودش مراجعه کند و یک نسخه از صورت حساب بانکی اش را دریافت نموده و برای شما بفرستد.

پس از دریافت به اصطلاح رایج 'پرینت حساب'، در نام بانک و شماره حساب دقت کنید تا همانی باشد که شما به صرافی پارسا داده بودید. آنگاه مبلغ و تاریخ حواله را در صورتحساب کنترل کنید، چنانچه این کارها را انجام دادید و مبلغ در صورتحساب نبود، 'فرم درخواست پی گیری' را پر کرده و به همراه یک کپی از صورتحساب بانک گیرنده، به آدرس صرافی پارسا پست کنید.

'پی گیری' معمولاً چند هفته طول می کشد. اگر اشتباه از بانک باشد، فرستنده هزینه ای بابت پی گیری نخواهد پرداخت ولی اگر کوتاهی از گیرنده باشد، و یا فرستنده علیرغم این همه توضیحات داده شده ، بی حوصله گی نشان داده و بدون کنترل موارد یاد شده، درخواست پی گیری را پر کرده و پست کند، صرافی پارسا بابت پیگیری، معادل 300 کرون از فرستنده دریافت خواهد کرد..

٨- اگر پول کمتر از مبلغ مورد توافق به گیرنده داده شد، چه باید کرد؟

ما دقیقاً همان مبلغ مورد توافق را به حساب گیرنده واریز می کنیم و همه هزینه ها را جداگانه پرداخت می کنیم. هر حواله جمعاً توسط چهار نفر کنترل می شود. دو نفر در خارج و دو نفر در ایران. در کار صرافی عدد بسیار مهم است. یک صفر زیادی ده میلیون تومان را به صورت صد میلیون تومان درمی آورد. از همین رو کنترل اعداد و ارقام برای ما بسیار حیاتی است.

با این حال توصیه ما به مشتریان این است که رقم حواله ها را تا می توانند، رند کنند تا موارد اختلاف میان فرستنده و گیرنده کمتر شود. گویی سهل انگاری در بیان اعداد و ارقام نیز از خصوصیات فرهنگی ما می باشد. اگر رقم حواله توسط فرستنده و گیرنده، دقیقآً کنترل شود، مورد اختلاف پیش نمی آید. گیرنده نیز هنگام دریافت پول از بانک باید دقت کند و اگر بانک مبلغ حواله را کمتر اعلام کرد، از کارمند شعبه درخواست کند که رسید حواله ارسالی را به او نشان دهند. بی شک مبلغ ذکر شده در سند بانکی همان مبلغ مورد توافق است.

٩- چه انتظاراتی از ما، نباید داشت؟

همه کوشش ما در این جهت است که با ارائه سرویس بهتر و سریعتر، حواله مشتریان درست و به موقع انجام شود. تنها انتظار معقول و منطقی هم از یک مؤسسه مالی همین است که کار تخصصی اش را درست انجام دهد. هر توقعی خارج از آن، طبیعتاً نه معقول است و نه منطقی ! هنگامی که مشتریان با ما تماس می گیرند، هیچ توجیه منطقی ندارد که بدانیم چه نسبتی میان فرستنده و گیرنده موجود است. در یک جمله: 'به ما مربوط نیست که رابطه آنها چگونه است.'

ولی برای برخی از مشتریان ما درک نکات گفته شده در بالا دشوار است. آنها توقعات غیر معقول و غیر منطقی از یک مؤسسه مالی دارند که با هیچ معیاری همخوانی ندارد. برخی توقع دارند که ما نقش منشی، حسابدار و حتی وکیل دعاوی آنها را ایفا کنیم.

مدتها برای فرد و یا افرادی پول می فرستند. پس از مدتها اختلاف پیدا می کنند. متأسفانه در موارد بسیاری ، طرف حساب های ایران که بیشتر، افراد خانواده خودشان هستند، پول را بالا می کشند و کار فرستنده و گیرنده پول به دعوا کشیده می شود. فرستنده هم بی آنکه فکر کند که وقت ما ارزش دارد و باید صرف وظایف جاری مؤسسه گردد، شروع به طرح مشکلات خانوادگی خود می کند. سپس درخواست می کند که ما در سوابق بگردیم و ببینیم که در چه تاریخ هائی ، چه مبالغی را ایشان به ایران فرستاده اند. بعد می خواهند که برای هر مورد رسیدی صادر شود و پس از آن به عنوان شاهد در دادگاه حاضر شده و به نفع آنها شهادت داده و از حقوقشان دفاع کنیم.

همه درخواست های فوق الذکر خارج از حوزه وظایف یک مؤسسه مالی است و برآوردن این درخواست ها از عهده ما خارج است. بنا بر این از این عده خواهشمندیم از طرح اختلافات مالی و مشکلات خانوادگی برای ما خود داری فرموده و اجازه دهند که ما به کار خودمان برسیم.

تنها می توانیم توصیه کنیم که در رابطه مالی با افراد، صرفاً به مناسبات خانوادگی بسنده نکنید، تعارف و رودربایستی را کنار بگذارید. رابطه خوتان را با گیرنده، ولو نزدیک ترین فرد فامیل خود، بر پایه حقوقی استوار سازید. هر وقت پولی برای کسی می فرستید از خود او رسیدی دریافت کنید که درآن گیرنده صراحتاً به دریافت پول و سبب آن اشاره نماید. همین رسیدها می تواند، هنگام بروز اختلاف به شما کمک کند. اگر در زمینه دریافت رسید و استوار کردن رابطه مالی بر پایه حقوقی سستی کنید؛ مرتکب سهل انگاری شده اید و هنگام بروز اختلاف از این عملتان پشمیان خواهید شد.

لطفا توقع نداشته باشید که ما تاوان سهل انگاری شما را بپردازیم.

١٠- مقیم ایران هستم، پولی در خارج دارم که می خواهم به ایران منتقل کنم، چه باید بکنم؟

اگر مقیم ایران هستید فعلا نمی توانید فرم تشکیل پرونده را پر کرده و روندی را که ایرانیان مقیم خارج طی می کنند طی کنید و پول خودتان را از خارج به ایران بیاورید. این کار در مورد افراد مقیم ایران و تعدادی دیگر از کشورها، غیر ممکن و غیر قانونی است.

صرافی پارسا تلاش می کند تا در چهارچوب قوانین اتحادیه اروپا راه حلی برای این موضوع پیدا کند، بویژه اینکه تعدادی از هموطنان در داخل ایران برای شرکت های خارجی کار می کنند و قبل از تصویب قانون جدید اتحادیه اروپا، می توانستند دستمزد خود را توسط ما به داخل ایران حواله کنند.

امیدواریم که بتوانیم راه حل قانونی برای این مسئله پیدا کنیم ولی تا آنزمان کاری از دست ما ساخته نیست.