تقویم سال 1397

قابل توجه بازدید کنندگان جدید:

صرافی پارسا یک موسسه مالی جدی و مدرن است. ما به آن بخش از بازار ایران، با مفهومی که همه با آن آشنائید، تعلق نداریم. سهل است، با آن روش های سنتی و فرهنگ برخاسته از آن نیز همخوانی نداریم. به همین سبب از آغاز کارمان راه و روش ویژه خود را داشته ایم. ما ایرانی هستیم و فارسی حرف می زنیم، ولی به لحاظ شیوه کار، کاملا ً شبیه به موسسات مشابه سوئدی (غربی) رفتار می کنیم. روش کار ما از آغاز(سال ١٩٨٥)، مورد استقبال آن گروه از هم میهنانی قرار گرفت که به دلایلی که در این مختصر نمی گنجد، از راه و رسم بازار سنتی و فرهنگ برخاسته از آن، ناراضی بوده و به دنبال موسسه ای ایرانی با استاندارهای غربی می گشتند.

در نتیجه ما و مشتریانمان بر پایه همین دیدگاه مشترک، در طول دو دهه یکدیگر را یافته ایم. ما بی آنکه در نشریات بین المللی آگهی داده باشیم، و یا برای تزئین و بزرگ نمائی کاذب، واژه " بین المللی" را به دنبال اسممان اضافه کرده باشیم، به یُمن ارتباط با هم میهنانمان در نقاط مختلف گیتی، بصورت موسسه ای بین المللی درآمدیم و سطح کارمان از نروژ تا آفریقای جنوبی و از آمریکا، تا نیوزیلند گسترش یافته است.

اما این گسترش چگونه صورت پذیرفته است؟

فعالیت ما به طبیعی ترین شکل ممکن گسترش یافته است! از آنجائیکه گرایش انسان در برقراری ارتباط با دیگران، متوجه کسانی است که وجوه مشترکی با او دارند. مشتریان نازنین، فهیم و مدرن ما در اسکاندیناوی ، سبب آشنائی ما با همگنان خودشان در دیگر نقاط جهان شدند. و مشتریان نقاط دور از ما هم، به نوبه خود ما را به دیگران معرفی کردند و این روند هنوز زنجیروار ادامه دارد. به این ترتیب ما افتخار آشنائی با گروه بزرگی از هم میهنانمان را یافتیم که بی هیچ تعارف و مبالغه ای از شریف ترین انسانهای روی زمین اند. هر ایرانی در ارتباط با این وجودهای نازنین است که در می یابد که سرزمین ما چه گوهرهای گرانبهای در چهارگوشه جهان دارد.

افزایش تعداد مشتریان و گسترش حوزه جغرافیائی کار ما، نشانه آن است که ما در کار خود موفق بوده ایم. اما این موفقیت ضمن اینکه دلگرم ترمان می سازد، مسئولیت ما را نیز سنگین تر می کند. هدف ما این است که با از میان برداشتن موانع موجود، سرویس دهی خود را تا آنجا که توانائی داریم و تکنولوژی امکان می دهد، ارتقاء دهیم.

تا کنون یکی از مشکلات ما در امر سرویس دهی به مشتریان خارج از اروپا، اختلاف ساعت بود. هنگامیکه ما در سوئد کار روزانه خود را آغاز می کنیم، مشتریان استرالیائی و نیوزلندی ما کار روزانه خود را به پایان رسانده اند و بانکهای آنها تعطیل شده اند، در همین حال در آمریکا هنوز کار روزانه آغاز نشده است. در حقیقت مشوق اصلی ما هم برای راه اندازی این سرویس، مشتریانی بوده اند که اختلاف ساعت، امر تماس و ارسال حواله را برایشان دشوار ساخته بود. ایجاد سرویس اینترنتی نه تنها تا حد زیادی مشکل ارتباط این عزیزان را از میان برمی دارد، بلکه تسهیلاتی در اختیار کلیه مشتریان ما در هرکجا که باشند، قرار می دهد. این تسهیلات تاکنون در این سطح، نه در ایران و نه درخارج از کشور، به زبان و خط فارسی موجود نبوده است.

با این وجود، طبیعت اینترنت چنین است که هرگاه بر روی شبکه قرارگرفتید، خواهی، نخواهی دیگران شما را خواهند دید. حتماً گروهی علاقمند دریافت سرویس اند و برخی نیز از روی کنجکاوی بازدید کننده سایت اند. توصیه ما به هم میهنانی که از روی نت ما را یافته اند و مایل اند از سرویس ما استفاده کنند، این است:

نخست فرم تشکیل پرونده و مراحل دریافت گذرنامه ارزی را طی فرمائید و فقط یکبار از سیستم کلاسیک ارتباط و معامله استفاده کنید و آنگاه کد لازم جهت ورود به سرویس را دریافت نمائید.