تقویم سال 1397

نرخ ارز

در ابتدا نوع سرویس مورد نظر خود را برای دیدن نرخ ارز انتخاب نمایید


توجه بفرمائید اگر بانکهای کشور ما به شبکه بانکداری بین‌المللی متصل بودند و شما می توانستید از بانک خودتان در خارج از کشور ارز به ایران بفرستید، پول شما به نرخ رسمی تبدیل به ریال می شد.

با مراجعه به سایت بانک مرکزی و مقایسه قیمت رسمی ارز با نرخ ارز صرافی پارسا، متوجه خواهید شد که نرخ های ما چقدر به سود شماست توضیحات بیشتر.

برای دیدن نرخ مرجع و بانکی ارز لطفاً اینجا را کلیک کنید.

نرخ های ارز صرافی پارسا نرخ واقعی است و شما با همین نرخ واقعی باید سروکار داشته باشید. لطفاً توجه داشته باشید ما یک صرافی قانونی هستیم که به دولت سوئد مالیات می‌پردازیم و همه هزینه‌های یک مؤسسه مالی جدی اروپائی را داریم.

برخی از هم میهنان، نرخ ارز برخی از سایت‌های داخل کشور که معمولاً نرخ ارزهای خارجی را به صورت اسکناس درج می‌کنند مبنا محاسبات خود قرار می‌دهند و در مورد نرخ ارز در صرافی پارسا و تفاوت آن با سایت هائی که هیچ مسئولیتی در برابر نرخ هایشان ندارند، از ما پرسش می‌کنند.

معمولاً این گروه افراد، اشخاصی غیر حرفه‌ای هستند. افراد آگاه به مسأله تفاوت نرخ ارزها هرگز چنین مباحثی را پیش نمی کشند و از طرح این‌گونه مطالب خودداری می‌کنند.

دوستان غیر حرفه ای! نرخ ارز حتی در کشورهای غربی یکسان نیست. برای نمونه دلار در همین سوئد سه نرخی است. یکی نرخ فاکتور است که پایین‌ترین برابری را دارد، دومی نرخ اسکناس که بالاتر است و سومی نرخ کارت اعتباری است که بالاترین نرخ را دارد. دیرباوران و شکاکان می‌توانند برای آزمایش، در یک روز هزار دلار فاکتور و همین مقدار اسکناس خریداری کنند و مجددا هزار دلار هم با کارت اعتباری خودشان مثلاً از آمازون خرید کنند تا در عمل تفاوت نرخ را مشاهده نمایند.

برخی ها همیشه بخشی از موضوع که به نفع شان را می‌بینند و از بقیه بخشهای موضوع غافل می شوند. به همین خاطر این گروه نرخ اسکناس در بازار بهم ریخته ارز تهران را بدون توجه به حضور ما و خودشان در خارج از ایران، مبنای محاسبه قرار می‌دهند.

اگر از توضیحات بالا قانع نشدید متأسفانه کار دیگری از دست ما ساخته نیست. ما قادر به ارائه توضیحات بیشتر شفاهی نیستیم. مَحبت کنید از طرح پرسش مجدد موضوع در هنگام مکالمه تلفنی خودداری فرمائید.